26/5-24, Dortmund, Int.

Dommer: Peter machetanz, DE

Åben klasse

Plac. 2

Res. CAC

 

25/5-24, Dortmund, Int.

Dommer: Janusz Opara, PL

Åben klasse

Plac. 1.

Exc., CAC

 

Dobbelt CAC

Tysk Champion

12/5-24, Roskilde, Int.

Dommer: Maria Ceccarelli, IT

Åben klasse

Plac. 1.

Exc., CK

2. BHK

CACIB

11/5-24, Roskilde, Int.

Dommer: Diane Stewart-Rtichie, IR

Åben klasse

Plac. 1.

Exc., CK

4. BHK

Dansk Champion

Svensk Champion

CACIB

10/5-24, Roskilde, Nordisk

Dommer: Hans Stigt, NL

Åben klasse

Plac. 1.

Exc., CK

2. BHK

Nordisk Cert  

5/5-24, Bramsche, DE

Dommer: Petra Bannach, DE

Mellemklassen

Plac. 1

Exc., CK

2. BHK

VDH Cert

Klub Cert

4/5-24, Slagelse, Pokaludstilling DKC

Dommer: Michael Hammerich, DK

Mellemklasen

Plac. 1

Exc., CK

1. BHK

BOB

Cert

27/4-24, Zagreb WDS

Specialty Show group 8

Dommer: Tarja Hovila, FIN

Mellemklassen

Plac 1.

Exc., CK 

Cert

26/4-24, Zagreb WDS

Croatian Winner

Dommer: György Tesics, HU

Mellemklassen

Plac. 1

Exc., CK

1. BHK

BOB

Cert

Kroatisk Champion

Croatian Winner

26/4-24, Zagreb WDS, Int.

Dommer: Monika Blaha, A

Mellemklassen

Plac. 1

Exc., CK

Cert

24/4-24, Zagreb, Int.

Dommer: Maja Bubalo, HR

Mellemklassen

Plac. 1

Exc., CK

Cert

22/4-24, Maribor

Dommer: Joakim Ohlsson, SE

Mellemklassen

Plac. 1

Exc., CK

Cert

Slovensk Champion

21/4-24, Maribor, Int.

Dommer: Robert Bandelj, SL

Mellemklassen

Plac. 1

Exc., CK

Cert

R.CACIB

(fuldt CACIB)

20/4-24, Maribor, Int.

Dommer: Darko Korosec, SL

Mellemklassen

Plac. 1

Exc., CK

Cert

R.CACIB

(fuldt CACIB)

2/3-24, Strib, Klubudstilling

Dommer: Svend Erik Løvenkjær, DK

Mellemklassen

Plac. 1

Exc. CK

3. BHK

Cert

2/3-24, Strib, Klubudstilling

Dommer: Jos De Cuyper, BE

Mellemklassen

Plac. 1

Exc. CK

1. BHK

BIR/BOB

Cert

20/1-24, Fredericia, Klubudstilling

Dommer: Ricky Lochs-Roamns, NL

Mellemklassen

Plac. 1

Exc. CK

4. BHK

Cert

20/1-24, Fredericia, Klubudstilling

Dommer: Kay Maria Jose Haro, E

Mellemklassen

Plac. 1

Exc. CK

1. BHK

BIR

Cert

14/1-24, Kassel, Tyskland, Int.

Dommer: Hans-Erhard Grüttner, DE

Mellemklassen

Plac. 1

Exc CAC

2. BHK

CAC VDH

Res. CAC og Res.CACIB

(da hunden før har begge dele,

så går det fulde CAC og CACIB til Tino)

13/1-23, Kassel, Tyskland, Int.

Dommer: Herbert Klemann, DE

Mellemklassen

Plac. 1

Exc CAC

CAC VDH

09/12-23, Holland, Int.

Dommer: Astrid Straaijer, NL

Mellemklassen

Plac. 1

Exc CAC

1. BHK

BIG3

Hollandske Racer BIS2

FCI-CACIB

BOB

CAC

18/11-23, Holland, Clubshow

Dommer: Rob Douma, NL

Mellemklassen

Plac. 1

 

12/11-23, Herning, Int.

Dommer: Sjoerd Jobse, SE

Mellemklassen

Plac. 1. Exc CK

Cert

 

11/11-23, Herning, Int.

Dommer: Jean-Jacques Dupas, F

Mellemklassen

Plac. 1, Exc CK

3. BHK

Res. Cert.

24/9-23, Roskilde, Int.

Dommer: Siv Sandø, N

Juniorklassen

Plac 1, Exc

2. BHK

CK

Cruftskvalificeret 24

Roskilde Junior Vinder

Junior CACIB

23/9-23, Roskilde, Int.

Dommer: Mikael Tranholm, DK

Juniorklassen

Plac 1, Exc

 

2/9-23, Roskilde, Klub

Dommer: Sven-Olov Gustavsson, NO

Juniorklassen

Plac 1, Exc

 

19/8-23, Arberg, SE - Klub

Dommer: Petra Bannach, DE

Juniorklassen

Plac 1, Exc

3. BHK

Junior BIS1

6/8-23, Rotterdam, NL - national

Dommer: Hannie Warendorf, NL

Juniorklassen

Plac 1, Exc

2. BHK

Res. CAC (CAC)

Hollandsk Junior Champion

(CAC)

24/6-23, Utrecht, NL - De Nationale

Dommer: Lida Reeskamp-Blok, NL

Juniorklassen

Plac 1, Exc

CAC

04/6-23, Erfurt, DE - International

Dommer: Alfonso Castells lladosa, E

Juniorklassen

Plac 1, Exc

CAC

Junior CACIB

Bedste Junior

03/6-23, Erfurt, DE - International

Dommer: Monika Blaha, A

Juniorklassen

Plac 1, Exc

CAC

Junior CACIB

Bedste Junior

20/5-23, Horsens, DK - European Club Winner

Dommer: Jamie Hubbard, USA

Juniorklassen

Plac 1, Exc

CAC

Junior Cert

European Junior Club Winner 23

DKK Junior Champion

Klub Junior Champion

19/5-23, Herning, DK - European Dog Show

Dommer: Francesco Cochetti, IT

Juniorklassen

Plac 1, Exc

FCI European Junior Winner 23 

18/5-23, Herning, DK - Agria Winner Show 

Dommer: Barbara Müller, CH

Juniorklassen

Plac 1, Exc

Bedste Junior

Junior Cert

Junior FCI CACIB

BIR

Agria Winner Junior 23

Agria Winner 23

14/5-23, Hässleholm, SE - Nordisk

Dommer: George Schogol, Georgien

Juniorklassen

Plac 1, Exc

2. BHK

Bedste Junior

CK

Nordisk R-cert

 

29/4-23, Bramsche, D, Clubshow

Dommer: Diana Striegel-Oskam, NL

Juniorklassen

Plac 1, Exc

Bedste Junior han

Junior CAC klub

Junior CAC VDH

22/4-23, Lingen, D, Int

Dommer: Willi Güllix, D

Juniorklassen

Plac 1, Exc

Bedste Junior

Junior CACIB

Junior cert klub

Junior cert VDH

CIB-J på dagen

8/4-23, Malmø, SE, Int.

Dommer: Eva Liljekvist Borg, SE

Juniorklassen

Plac 1, Exc

2. BHK

Bedste Junior

Junior CACIB

CK R.Cert

7/4-23, Strib, Klubudstilling 2, DK

Dommer: Rob Douma, NL

Juniorklassen

Plac 1. Exc

Bedste Juior

Junior Cert

KlubJunior Cert

CK R.Cert

7/4-23, Strib, Klubudstililng 1, DK

Dommer: Godelieve De Wit-Bazelmans, NL

Juniorklassen

Plac 1. Exc

 

4/3-23, Groningen, NL - Int.

Dommer: Sigrid Jarmer, A

Juniorklassen

Plac. 1, Exc.,

Bedste Junior

Junior-CACIB

11/2-23, Fredericia, DK - Int.

Dommer: Helle Dan, DK

Juniorklassen

Plac. 1. Exc.

BIK

8/1-23, Göteborg, SE - Nat.

Dommer: Maritha ôstlund-Holmstein, SE

Hvalpeklassen

Plac. 1

BIK

SL (HP)

7/1-23, Göteborg, SE - Int.

Dommer: Lotte Jørgensen, DK

Hvalpeklassen

Plac. 1

BIK

SL (HP)

11/12-22, Kassel, DE - Int.

Dommer: Christine Rossier, CH

Hvalpeklassen

Plac. 1

BIK

SL

10/12-22, Kassel, DE - Int.

Dommer: Peter King, AUS

Hvalpeklassen

Plac. 1

BIK

SL

20/11-22, Skævinge, DK - klubudstilling

Dommer: Lotte Poulsen, DK

Hvalpeklassen

Plac. 1

BIK

SL

13/11-22, Herning, DK - Int

Dommer: Inga Bonnez, DK

Hvalpeklassen

Plac. 1

BIK

SL

12/11-22, Herning, DK - Int.

Dommer: Paul Lawless, IR

Hvalpeklassen

Plac. 1

       

BIK

SL          

24/9-22, Ballerup, DK - Int

Dommer: Vibe Marie Borregaard Madsen

Babyklassen

Plac. 1

BIK

SL

3/9-22, Roskilde, DK - Klubudstilling

Dommer: Mikael Tranholm, DK

Babyklassen

Plac. 1

BIK

SL

14/8-22, Bornholm, DK - Int

Dommer: Alessandro Zeppi, IT

Babyklassen

Plac. 1

 

SL

13/8-22, Bornholm, DK - Nordisk

Dommer: Jetta Tschokkinin, FIN

Babyklassen

Plac. 1

BIK

SL

12/8-22, Bornholm, DK - Int

Dommer: Markku Mähönen, FIN

Babyklassen

Plac.1       

BIK

SL